Belen haber Belenin şehir Portalı En Güncel Haberl
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Tarih ve Saat

SİTEYİ PAYLAŞ

İskenderun lu 18 işadamı dünyanın en büyük fuarına katılıyor

İskenderun lu 18 işadamı dünyanın en büyük fuarına katılıyor

Tarih 08 Ekim 2010, 00:49 Editör

18 iş adamı Çin yolcusu

18 işadamı Hatay Fikir Kulübü öncülüğünde dünyanın en büyük fuarı olarak adlandırıldığı belirtilen Çin'deki Guangzhou (Canton Fair) Fuarı'na gidecek. Hatay Fikir Kulübü Başkanı Erol Aygen, kendi bürosunda düzenlediği basın toplantısında, kentten hareketin 12 Ekim Salı günü saat 11.30’da Hatay Havaalanı'ndan başlayacağını, dönüşün ise 20 Ekim Çarşamba günü olacağını söyledi.

18 iş adamı Çin yolcusu

İskenderun'daki işadamlarını dünyanın öbür ucundaki Guangzhou Fuarı'na götüreceklerini ifade eden Aygen, “Bu fuar organizasyonuyla Hatay ekonomisini yönlendirmek ve kalkındırmayı amaçlıyoruz. Aslında bu konuda bazı kuruluşlara, özellikle mesleki kuruluşlara büyük görevler düşüyor. Resmi ve yarı resmi kuruluşlar, sivil toplum örgütlere görev düşüyor. KOBİ'lerimiz, küçük esnafımız 'neyi bilmesi gerektiğini bilmediğini' anlatması gerekiyor. Bunun yapılmaması özellikle sivil toplum kuruluşlarının eksikliğidir” dedi.

Çin'deki Guangzhou Fuarı'nın 'karma fuar' olduğunu anlatan ve örgütlü bazı kuruluşların bu tür organizasyonlara gitmesine KOSGEB desteği verildiğini anımsatan Hatay Fikir Kulübü Başkanı Aygen, Çin dönüşü Singapur'da açılacak fuara da katılmayı planladıklarını ve bazı etkinlikleri gerçekleştirdikten sonra 'kamu yararı taşıyan dernek' statüsünü elde etmek için Bakanlar Kurulu'na başvuru yapacaklarını da söyledi.

Çin fuarına KOSGEB desteği almadan ve kendi imkanlarıyla gittiklerini anlatan Aygen, derneğin ikinci başkanı Sinan Bahadırlı ve YK üyesi Deniz Beyazıt'la birlikte düzenlediği basın toplantısında “KOBİ'lerimiz neyi bilmediğini bilmiyor. Ve bunun büyük sıkıntısını yaşıyor. Kimseyi karalamayı istemiyoruz, ama herkesi de üzerine düşeni yapmaya davet ediyoruz. Biz bu konudaki çalışmalarımızla var olan potansiyelimizi İskenderun çıkarlarına kullanmak istiyoruz.”

Cumhuriyet ve Atatürk balosu düzenlenecek

Aygen, derneğin ikinci başkanı Sinan Bahadırlı, Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şube Başkanı Canan Gencer ve İskenderun Belediyesi Musiki Derneği Başkanı Ahmet Öz'le birlikte düzenlediği basın toplantısında da, 30 Ekim Cumartesi günü saat 20.00'da İSSOS Oteli'nde balo yapılacağını söyledi. Aygen, Cumhuriyet ve Atatürk'e ilişkin balonun üç derneğin işbirliğiyle yapıldığını ifade etti. Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şube Başkanı Gencer de halkı cumhuriyet ve Atatürk değerlerine sahip çıkmak için baloya katılmaya davet ettiklerini belirtti. İskenderun Belediyesi Musiki Derneği Başkanı Öz ise etkinlikte Atatürk'ün fotoğraflarının yer aldığı slayt gösterimi, Atatürk'ün son Zeybek oynamasının yansıtılması ile Atatürk'ün sevdiği şarkıların seslendirileceğini ve dans programıyla etkinliğin süreceğini söyledi

Bu haber 3019 defa okunmuştur.

Bilim ve Teknoloji

Apple, yeni güncellemeyle pil sorununu çözecek

Apple, yeni güncellemeyle pil sorununu çözecek Tim Cook, iOS 11'e yapılacak yeni güncellemenin iPhone telefonlarda pil performansını düşüren özelliği etkisiz ...

Dünyada ilk kez bir robota vatandaşlık verildi

Dünyada ilk kez bir robota vatandaşlık verildi Sophia isimli robota vatandaşlık veren Suudi Arabistan dünyada bir ilki gerçekleştirmiş oldu.
EBED MÜDDET TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR OLACAKTIR....10 Ekim 2018

ANKET

Belen Belediye Başkan Adayı Kim olsun?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Belenhaber.com Bir acil Bilgisayar Kurulusudur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Tek Kelime Haber Sistemi