Belen haber Belenin şehir Portalı En Güncel Haberl
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Tarih ve Saat

SİTEYİ PAYLAŞ

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE İSTANBUL GEZİSİ İLE ÖDÜLENDİRİLDİ

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE İSTANBUL GEZİSİ İLE ÖDÜLENDİRİLDİ

Tarih 17 Haziran 2014 Editör

Belen Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanan, “Benim Evim Kendi Dershanem” adlı projesi kapsamında, Ortaokul öğrencilerinden, TEOG sınavı sonuçları ile ilçe genelinde resim ve spor müsabakalarında dereceye giren her okuldan belli sayıdaki öğrenci alınmak suretiyle toplam 84 öğrenci ve 8 öğretmen İstanbul, Çanakkale ve Konya illerine gezi düzenlendi.

Belen Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanan, “Benim Evim Kendi Dershanem” adlı projesi kapsamında, Ortaokul öğrencilerinden, TEOG sınavı sonuçları ile ilçe genelinde resim ve spor müsabakalarında dereceye giren her okuldan belli sayıdaki öğrenci alınmak suretiyle toplam 84 öğrenci ve 8 öğretmen İstanbul, Çanakkale ve Konya illerine gezi düzenlendi. Gezi programı kapsamında İstanbul’da Tarihi Tarımada da Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Kapalı Çarşı, Eyüp Sultan Camii, Beyazıt Meydanı, Dikili Taş, Çanakkale’de; Gelibolu Yarımadasında Tarihi Milli Park, Anzak Koyu, Arı burnu Mezarlığı Mehmet Çavuş Abidesi, Morto Koyu, Fransız Mezarlığı, Conk bayırı, Kilit Bahir, Şehitler Abidesi, Askeri Müze, Aynalı Çarşı Top Bataryaları ve Truva Atı gezilecek. Kaymakam Abdulaziz AYDIN öğrencileri uğurlarken yaptığı konuşmasında; bu gezi sadece gezmeye ve görmeye odaklanmış bir gezi değildir, gezilecek iller tarihimizde kültürümüzde ayrı bir yere sahip müstesna şehirlerdir. Özellikle Çanakkale’de Gelibolu yarımadasını gezerken o toprakların Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış topraklar olduğunu bilerek, hissederek yürüyün, gerekli saygı ve itinalı davranışı sergileyin. O bilinçle o ruhla gezin. Orda ciddi bir mücadele verdik millet olarak doğudan batıdan güneyden kuzeyden şehitlerimiz var. Şehitlerimiz Ülkesi için, bizlerin geleceği için canlarını feda ettiler. Bizlerin geleceği uğrunda savaştılar. İstanbul’u iyi değerlendirin birçok tarihi mekanı görme fırsatınız olacak ve en nihayetinde Konya’yı göreceksiniz orada tasavvufi havayı benliğinizde hissetmeye çalışın tavsiyelerinde bulundu. Kaymakam Abdulaziz AYDIN ve aileler öğrencileri araçlarına bindirerek uğurladı. Kafilenin pazartesi akşamı Belen’e dönmesi planlanmıştır.

Bu haber 1650 defa okunmuştur.

Egitim

Kaymakam Aydın Türk Ve Suriyeli Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı

Kaymakam Aydın Türk Ve Suriyeli Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı Kaymakam Aydın Türk Ve Suriyeli Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı

Üniversite ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

Üniversite ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 2014-ösys Ek Yerleştirme İşlemleri Tamamlandı. İşte Sonuçlar..
EBED MÜDDET TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR OLACAKTIR....10 Ekim 2018

ANKET

Belen Belediye Başkan Adayı Kim olsun?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Belenhaber.com Bir acil Bilgisayar Kurulusudur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Tek Kelime Haber Sistemi